شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز

تعریف واژه میکاپ یا آرایش

میکاپ در لغت به معنای ترکیب و ساختار و در اصطلاح به معنی آرایش صورت است. امروزه در سراسر دنیا این رشته از زیبایی توسط متخصصین برجسته که میکاپ آرتیست نام دارند به انواع سبک ها که زیر مجموعه وسیعی از مدل ها را در بر دارند انجام می شود. فروشگاه اینترنتی برلیان سبز سعی دارد در  (( مقاله شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز )) شما را با انواع سبک های آرایشی آشنا نماید.

میکاپ و انواع سبک‌های میکاپ قدمتی بسیار طولانی دارد به‌ طوری‌ که مصریان قدیم اعم از مرد و زن از میکاپ استفاده می‌کردند. آن‌ ها در روش میکاپ از رنگ‌های سیاه و سبز برای آرایش چشمان خود استفاده می‌کردند. حتی در مواقعی بسیاری از پادشاهان از زیورآلات برای گوش یا ریش خود استفاده می‌کردند تا از افراد عادی تشخیص داده شوند و متمایز باشند؛ اما پادشاهان انگلیسی و فرانسوی کلاه‌ گیس را به عنوان میکاپ می‌شناختند؛ و همچنین سیاه‌ پوستان و سرخ‌ پوستان از رنگ‌های شاد و متنوع برای میکاپ خود استفاده می‌کردند.

ایرانیان باستان برای میکاپ، از کلمه هفت قلم استفاده می‌کردند که این کلمه شامل مواردی مانند سرخاب، حنا، خال، سفید آب، پرپشت کردن ابروها و گرد طلایی رنگ است. حتی قبل از دین اسلام میکاپ بیشتر مختص پادشاهان و ملکه‌ها بود اما بعد از ورود دین اسلام آرایش و انواع سبک‌های آرایش در مکان‌های عمومی ممنوع شد و فقط زنان متأهل می‌توانستند در خانه خود از میکاپ استفاده کنند؛ اما امروزه در تمام نقاط جهان میکاپ و انواع سبک‌های میکاپ بسیار مورد توجه قرار گرفته و یک اصل به حساب می‌آید. البته باید توجه داشت که هر مکان و هر زمانی آرایش مخصوص خود را دارد.

سبک یا استایل آرایش

سبک یا استایل آرایش به معنای شیوه انجام آرایش صورت است که در یک استراکچر تعریف شده به تقسیم وزن و هارمونی رنگ در آرایش صورت می پردازد. در چنین بازه ای می توان به تعریف انواع سبک های آرایشی پرداخت که شامل چگونگی استفاده از عمق و خانواده رنگ ها و تعادل میان آرایش قسمت های مختلف اجزای صورت در حالتی نمادین است.

مدل یا افکت در آرایش به معنای ساده یعنی بازی با عناصر تشکیل دهنده آرایش و استفاده از رنگ و حرارت در اجزای صورت است. در این حالت با دنیایی بدون محدودیت روبه‌رو هستیم که خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند و میکاپ آرتیست می‌تواند با حفظ سبک یا استایل آرایش دست به خلق هر نوع افکت یا آرایش صورت بزند.

در دنیای میکاپ چند استایل یا سبک معروف وجود دارد که در میان آنها می توان به سبک کلاسیک، سبک اروپایی، سبک شرقی، سبک عربی، سبک هالیوودی و… اشاره کرد. تمامی این سبک ها دارای زیر مجموعه های وسیعی از انواع مدل ها و افکت ها در دنیای آرایش و زیبایی می باشند. در ادامه مقاله شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز در مورد معروف ترین سبک های آرایشی دنیا با شما گفتگو خواهیم کرد.

سبک کلاسیک در آرایش

شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز

به طور کلی قاعده سبک کلاسیک در آرایش بر این است که اگر آرایش در ناحیه چشم ها تند و غلیظ باشد باید حتما از رنگ های لایت و ملایم در ناحیه لب ها استفاده نمود و بر عکس. یعنی هر چه رژ لب تیره تر و غلیظ تر باشد، باید حتما در ناحیه چشم ها از مواد و رنگ های لایت تر و نا محسوس تری استفاده نمود. در سبک کلاسیک از رژ لب هایی با رنگ های کلاسیک همانند قرمز، زرشکی و… استفاده شده و در ناحیه چشم از خط چشم هایی مشکی و متناسب و سایه هایی با رنگ های ملایم استفاده می شود. در سبک کلاسیک معمولا از رژگونه به طرزی نامحسوس استفاده شده و بیشترین تاکید بر رژ لب و آرایش چشم به صورت صحیح می باشد.

سبک اروپایی

در آرایش به سبک اروپایی معمولا از روشن ترین رنگ ها جهت نامحسوس ترین تغییرات در صورت استفاده می شود. وزن آرایش در لب ها و چشم ها به یک میزان سبک و ملایم بوده و بیشترین تمرکز جهت رفع اشکالات در پوست شخص خواهد بود. غلظت و شدت رنگ ها در این سبک میکاپ به میزان بسیار قابل توجهی نسبت به بقیه سبک های آرایشی روشن و نامحسوس می باشد. استفاده از رنگ های سرد و گرم به یک میزان مورد توجه بوده و با رعایت هارمونی رنگ ها در چهره مورد استفاده قرار می گیرند.

سبک شرقی

در میکاپ با سبک شرقی استفاده از رنگ های شاد و زنده در لب ها و چشم ها بدون محدودیت، مجاز بوده و در یک چهار چوب تعریف شده می توان شاهد آرایش های رنگارنگ و جالب توجه در این سبک از آرایش بود. استفاده از رنگ های گرم و شاد به میزان قابل توجهی در این سبک از میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد و رنگ هایی مانند قرمز، بنفش تیره، زرشکی، قهوه ای، سرخابی و… در این نوع از میکاپ به وفور دیده می شود.

سبک عربی

شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز

در آرایش به سبک عربی شاهد آرایش هایی با غلظت و حرارت بسیار بالا هستیم. استفاده از رنگ هایی گرم و تیره در این نوع از آرایش به شدت مورد توجه می باشد. این سبک آرایشی معمولا بسیار سنگین، چرب و شلوغ بوده و تغییرات شدید صورت در آن به نحوی چشمگیر و قابل توجه در قیاس با سبک های دیگر به چشم میخورد. از طرفی استفاده از رنگ هایی سنگین و براق در هر دو ناحیه چشم ها و لب ها در آن مجاز می باشد. علاوه بر آن در آرایش به سبک عربی به برجسته سازی گونه ها و لب ها اهمیت بسیار داده و از فون های تیره جهت ایجاد سایه روشن های شدید استفاده می شود.

سبک هالیوودی

در آرایش به سبک هالیوودی معمولا تمرکز بر متعادل سازی چهره به نحوی نامحسوس انجام شده و تا حد ممکن از استفاده بیش از حد از فوندانسیون در آن پرهیز می شود. در این سبک آرایش استفاده از رنگ های پایه و نزدیک به رنگ طبیعی پوست شخص مورد توجه است و بازی با طیف ملایم از رنگ های زنده و شاد در آن تا جایی که طراوت طبیعی چهره را کاور نکند مجاز می باشد.

شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز

در سبک هالیوودی از آرایش معمولا شاهد تضاد شدید وزن آرایش در ناحیه چشم ها و لب ها هستیم و گاه با افکت های جالب توجه از تیرگی هایی هنرمندانه در ناحیه چشم ها و بی رنگی و درخشانی قابل تحسین در ناحیه لب ها روبرو میشویم. شما می توانید با مطالعه دقیق مقاله شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز با دید بهتری از سایت ما خرید فرمایید.

سبک خلیجی

همان طور که از اسم سبک خلیجی پیداست این سبک متعلق به مناطق جنوبی کشور می باشد. اما این مدل در تمامی قسمت های کشور نیز رایج می باشد و طرفداران خاص خود را دارد. این مدل جزو آرایش های سنگین و با غلظت زیاد می باشد. تاکید این این مدل بر روی آرایش چشم می باشد تا جایی که  بیش ترین آرایش روی چشم ها انجام می شود. در این مدل، چشم ها مرکز توجه می باشند، بدین منظور از رنگ هایی در آرایش چشم استفاده می شود که توجه را به خود جلب کند و جذاب باشد، رنگ هایی مانند طلایی، قهوه ای، مشکی و… . یکی از خصوصیات مدل خلیجی این است که برای این مدل حتما نیاز نیست به سالن های زیبایی بروید، بلکه فقط کافی است چند اصل این سبک آرایش را یاد بگیرید.

سبک هندی

شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز

در سبک هندی ، اصلی ترین قسمت، کشیدن خط چشم می باشد. خط چشم این مدل معمولا پهن می باشد. یکی از مدل های رایج این سبک خط چشم پهن به همراه سایه های طلایی یا نقره ای می باشد. در این سبک معمولا از رژهای رنگ قرمز یا صورتی استفاده می شود. در این مدل نیز آرایش غلیظ می باشد( البته نه به شدت سبک عربی). اگر شما نیز تمایل دارید از این مدل استفاده کنید، به شما پیشنهاد می شود برای این که چشم هایتان جذاب تر و درشت تر به نظر بیاید از خط چشم های پر رنگ با پهنای زیاد به همراه دنباله و یا خط چشم مدل کشیده یا مدل گربه ای استفاده کنید. این مدل برای مراسم های رسمی بیش تر به کار می رود.

سبک لبنانی 

در سبک لبنانی آرایش جهت زیر سازی صورت از فون هایی سنگین و چرب با قدرت پوشانندگی بالا استفاده شده و برای زدن سایه چشم از رنگ های مشکی، قهوه ای سوخته، سورمه ای و امثال آن در تمام ناحیه شماره یک تا سه پلک استفاده شده و سپس به فرم های کشیده، گربه ای و یا گرد فید می شود. خط چشم هایی تیره و پهن در بالا و پایین پلک کشیده شده و از مدادهایی مشکی و چرب جهت تیره نمودن چشم استفاده می شود.

جهت رنگ مکمل در سایه چشم از رنگ های بنفش تیره، قرمز تیره و امثال آن در ناحیه فید شده استفاده شده و به شکلی کاملا تخصصی مجددا فید خواهد شد. به تناسب این رنگ مکمل، رنگ رژ لب انتخاب شده و با رژ گونه هماهنگ خواهد شد. در نهایت از مژه مصنوعی پر پشت و ریسه ای جهت ایجاد جلوه ای متمرکز در ناحیه چشم ها استفاده خواهد شد.

سبک ژاپنی

برای زیر سازی صورت در سبک ژاپنی از رنگ هایی روشن و یا دقیقا متناسب با پوست استفاده شده و از فون هایی با زمینه های تیره پرهیز می شود. برای آرایش چشم ها در تمام ناحیه یک تا سه پلک از سایه هایی تیره مانند دودی و امثال آن استفاده شده و به حالت کشیده فید می شود. مژه مصنوعی مناسب برای این مدل آرایش مژه های ریسه ای کم پشت با گوشه هایی بلند است. در ناحیه لب ها از رژ لب هایی با رنگ های شاد استفاده شده و ناحیه گونه ها به طرزی نامحسوس رژگونه می خورد.

سبک مصری

شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز

در آرایش به سبک مصری اولین موضوع مورد توجه چشم های شخص است که باید توسط دو خط چشم در بالا و پایین چشم ها که به شکلی موازی با هم حرکت کرده و در گوشه انتهایی که تا فاصله یک بند انگشت امتداد دارند به یکدیگر رسیده و بسته می شوند. سپس از سایه چشم مشکی جهت فید کردن گوشه های خارجی چشم استفاده کرده و در یک تنالیته رنگی از رنگ های گرم و براق مانند مسی تیره و روشن و طلایی تا گوشه داخلی چشم را پر می کنند. استفاده از رنگ های بژ و انواع طلایی جهت بخشیدن جلوه بیشتر به چشم ها در ناحیه زیر چشم ها استفاده می شود.

جهت انتخاب رنگ رژ لب و رژ گونه با توجه به تنالیته چشم ها عمل کرده و از رنگهایی همچون مسی آتشین و یا امثال آن استفاده می شود. در مرحله نهایی برای تکمیل حال و هوای مصری و باستانی، زدن اندکی رژگونه طلایی در قسمت برجسته گونه ها و پیشانی توصیه می شود.

تفاوت میان سبک ها و مدل ها در میکاپ گاه تا اندازه ای نامحسوس است که افراد را در تشخیص، به اشتباه می اندازد. دنیای میکاپ به اندازه ای وسیع و دارای قاعده و قانون است که برای تسلط کامل به آن ممکن است سالها زمان و تجربه صرف گردد تا به چنین تسلط و مهارتی دست یافت که در آن اشتیاق، خلاقیت و رعایت نکات کلاسیک آرایشی حرف اول و آخر را میزند. برلیان سبز امیدوارم است با ارائه مقاله شناخت انواع سبک های آرایشی در برلیان سبز کمک شایانی در جهت آشنایی شما با دنیای میکاپ و آرایش کرده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *