روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست

فلسفه ی استفاده از کرم پودر پوشانندگی بهتر پوست از لکه ها و ناهماهنگی هاست، به عبارتی ایجاد پوستی یکدست و هماهنگ که پایه آرایش نیز به حساب می آید. استفاده از کرم پودر باعث می‌شود پوست شما بهتر از آنچه است، نشان داده شود و رنگ بهتری به رخسار شما ببخشد. کرم پودر به عنوان پس زمینه آرایش و پایه‌ای برای شروع مراحل بعدی شناخته می‌شود. به همین دلیل است که استفاده صحیح از آن با ابزار و تکنیک درست، می‌تواند پوستی یکدست برای کلیت آرایش شما ایجاد کند. برلیان سبز در این مقاله می کوشد تا شما را با روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست تان آشنا کند. ما مطمئنیم با مطالعه این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که نه تنها در پول و زمان خود صرفه جویی به عمل آورید بلکه آرایشی زیباتر از قبل نیز داشته باشید.

پوست خشک dry skin

 

روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست

به دلیل اینکه پوست خشک dry skin با توجه به پوسته پوسته شدن احتمال زیادی دارد که ناصاف به نظر برسد، اگر برای پخش کردن از کرم پودر یا کانسیلر از انگشتان دست استفاده شود ممکن است قسمت‌های خشک یا بافت‌های ناهموار پوست به صورت لکه لکه باقی بماند. در این حالت است که جذب محصول برای پوست سخت‌تر می‌شود و به همین دلیل ممکن است ظاهری غیرطبیعی به پوست بدهد.

به جای اینکه فقط بخواهید کرم پودر را روی پوست صورت بمالید، بعد از آنکه با استفاده از نرم کننده به خوبی پوست را رطوبت رسانی کردید، با استفاده از اسفنج آرایشی یا برس مخصوص کرم پودر، آن را روی صورت پخش کنید. برای اینکه بهترین پوشش از کرم پودر روی صورت باقی بماند، اسفنج مخصوص کرم پودر را قبل از استفاده مرطوب کنید و آب اضافی آن را گرفته سپس استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید اولین قدمی که برای آرایش طبیعی صورت برمی‌دارید، مراقبت پوستی صحیح و مداوم است.

پوست چرب greasy skin

روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست

روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست. برای استفاده بهتر از کرم پودر بر روی پوست چرب greasy skin باید به نکاتی توجه کرد. برای اینکه پوست صورت به دلیل چرب بودن براق و درخشان به نظر نرسد، بهتر است کرم پودر را با کمک برس به شکل نقطه‌ای و دایره‌وار روی صورت اضافه کنید. این نکته باعث می‌شود پوشش کرم پودر مات شود. فشار زیادی برای پخش کردن به پوست وارد نکنید، چون می‌تواند باعث ایجاد شدن رگه و خطوط روی پوست شود. در قسمت‌هایی از صورت که چربی بیشتری وجود دارد، از پودرهای آرایش روی کرم پودر استفاده کنید تا براق بودن پوست را از بین ببرد و از ماسیدن کرم پودر در طول روز هم جلوگیری کند. پودری که مد نظر است باید سبک باشد تا بتواند چربی اضافه پوست را نسبت به پودرهای فشرده و پنکک‌ها بهتر جذب کند.

پوست مبتلا به آکنه و جوش

روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست

روش درست استفاده از کرم پودر برای افرادی که آکنه و جوش دارند به این صورت است که این افراد برای انتخاب و استفاده از کرم پودر باید دقت بیشتری کرده تا بتوانند التهاب پوستی خود را کاهش داده و در جهت رفع آن گام بردارند. بعد از انتخاب کرم پودر مناسب پوست آکنه و جوش دار برای اینکه بتوانید به طرز جادویی برآمدگی و قرمزی جوش خود را بپوشانید، باید از کانسیلرهای دارای پوشش قوی و کامل در نقاط مورد نظر استفاده کنید. برای این منظور از انگشتان خود استفاده کنید تا درست به هدف بزنید! همچنین گرمای دست باعث گرم شدن کرم پودر و کانسیلر می‌شود و آن را سریع‌تر جذب پوست می‌کند. قبل از زدن کرم پودر روی پوست دستان خود را بشویید تا باکتری و میکروبی وارد منافذ پوست شما نشود.

پوست قرمز و ملتهب

زمانی که می‌خواهید کل پوست صورت خود را به خوبی کاور کنید، از برس کرم پودری استفاده کنید که حجیم باشد و در قسمت بالایی خود سطحی صاف داشته باشد. این برس‌ها به نام برس کابوکی سرتخت هم شناخته می‌شوند. این برس حجیم مقدار کمی از کرم پودر را به موهای خود جذب می‌کنند و باعث می‌شوند مقدار بیشتری از کرم پودر به پوستتان برسد. مقداری از کرم پودر را روی پشت دستان خود بریزد، برس را بردارید و فقط کافی است سر آن را روی کرم پودر بزنید. برس را به شکل دایره‌ای روی پوست صورت حرکت دهید. نکته استفاده صحیح این است که برس را روی پوست بکشید. این روش باعث می‌شود کرم پودر دقیقاً روی منافذ پوست قرار بگیرد و پوششی کامل، یکدست و طبیعی باقی گذارد.

پوست با منافذ بزرگ و باز

روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست

برای استفاده از کرم پودر بر روی پوست با منافذ باز و بزرگ  از برس‌های حجیم با سر گرد استفاده کنید. این براش باعث پخش شدن یکدست و ملایم کرم پودر می‌شود و باعث می‌شود درون منافذ باز ته‌نشین نشوند. موهای بلند و نرم این برس باعث می‌شود مقدار اضافه مواد آرایشی هم از روی پوست پاک شود و خطوط و رگه‌های کرم پودر روی پوست باقی نمی‌ماند. برس را در حرکات دایره‌ای روی پوست صورت بکشید تا سطحی صاف و یکدست ایجاد شود.

پوست معمولی

در پوست معمولی برای اینکه پوشش طبیعی داشته باشید، از برس کرم پودر تخت استفاده کنید. این برس سطحی پهن‌تر دارد و باعث می‌شود کرم پودر بدون اینکه هدر برود، به راحتی روی صورت پخش شود. امیدواریم مطالبی که در این مقاله با شما به اشتراک گذاشته شد شما را در استفاده بهتر از کرم پودر یاری کرده باشد. شما می توانید در قسمت نظرسنجی، ما را از نظرات سنجیده و مفید خود مطلع کرده و دانش خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

برلیان سبز امیدوار است با مطالعه مقاله روش درست استفاده از کرم پودر با توجه به نوع پوست بتوانید بهتر از قبل عمل کرده و آرایشی زیبا به همراه پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *